Jeździł karetką na sygnale i brał od księży pieniądze na paliwo

Polska
Jeździł karetką na sygnale i brał od księży pieniądze na paliwo
pixabay
Oszust poruszał się ambulansem i twierdził, że przewozi krew lub chorego

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) poszukują oszusta, który podawał się za ratownika medycznego, jeździł karetką na sygnale. Oszust obrał za cel księży; twierdził, że przewozi krew lub chorego i wyciekło mu paliwo – prosił o pieniądze, by zatankować i dojechać do celu.

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w ub. piątek "mężczyzna poruszał się ambulansem na sygnale, a w rozmowie przedstawiał historie – że przewozi krew, albo że przewozi chorego i awarii uległ bak; wyciekło paliwo i musi zatankować za 200–300 złotych, aby dojechać do celu".

 

Wyłudzał pieniądze od księży

 

Zieliński podał, że zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa policja otrzymała od księży i prowadzących kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko. Mężczyzna dwukrotnie zdołał osiągnął cel.

 

ZOBACZ: Miał maczetę, trzy razy chodził po pieniądze. Wpadł, gdy zabrał ponad 20 tysięcy

 

Po otrzymaniu pieniędzy ślad po nim ginął.

 

Policja zaapelowała do osób, które w ub. piątek były świadkami działania oszusta w Skokach, Damasławku, bądź Kłecku, lub posiadają informacje, które mogą pomóc policjantom w zatrzymaniu podejrzewanego o kontakt z Komisariatem Policji w Skokach

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie