Pożar w Pabianicach. Jedna osoba nie żyje, dwóch strażaków jest rannych

Polska
Pożar w Pabianicach. Jedna osoba nie żyje, dwóch strażaków jest rannych
epainfo.pl
Podczas akcji ratowniczej wybuchłą butla z gazem

61-letni mężczyzna zginął w pożarze kamienicy, który wybuchł poniedziałek nad ranem w Pabianicach (Łódzkie) - poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak. W trakcie akcji gaśniczej doszło też do wybuchu butli z gazem lub gazu. Dwóch strażaków zostało lekko rannych.

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali w poniedziałek ok. godz. 4.30. Przy ul. Wileńskiej 24 w Pabianicach płonęła kamienica.

 

Zwęglone ciało w piwnicy

 

Strażacy po dojechaniu na miejsce pomogli kobiecie wydostać się przez okno z objętego ogniem budynku. Została przekazana ratownikom medycznym, a następnie z objawami zatrucia gazami pożarowymi trafiła do szpitala. Poszkodowana przekazała strażakom, że w kamienicy przebywała jeszcze jedna osoba, prawdopodobnie jej brat.

 

Jak poinformował rzecznik łódzkich strażaków, po dostaniu się do środka strażacy odnaleźli w piwnicy zwęglone ciało mężczyzny. Ofiara miała 61 lat.

 

Mieszkaniec budynku był tzw. zbieraczem. Gromadził zbierane z okolicy śmieci, co sprzyjało rozprzestrzenianiu się ognia.

 

ZOBACZ: Pożar na warszawskiej Pradze. Nie żyje starsze małżeństwo

 

Nagranie z miejsca zdarzenia udostępniła Ochotnicza Straż Pożarna z Pabianic.

 

 

W trakcie akcji gaśniczej doszło do wybuchu butli z gazem lub gazu. Podczas eksplozji dwóch strażaków było w środku. Zostali lekko ranni i opatrzeni przez medyków, ich życie nie jest zagrożone.

 

Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia.

 

W akcji gaśniczej uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnej. Sytuacja pożarowa została opanowana. Kamienica jest poważnie zniszczona.

 

 

bas/pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie