Pożar na warszawskiej Pradze. Nie żyje starsze małżeństwo

Polska
Pożar na warszawskiej Pradze. Nie żyje starsze małżeństwo
pixabay/ zdj. ilustracyjne
Pożar wybuchł w czwartek w nocy

Do tragicznego pożaru doszło w nocy na warszawskiej Pradze-Południe. Strażacy dostali wezwanie do jednego z mieszkań przy ulicy Kobielskiej. Niestety po dotarciu na miejsce znaleźli w jego środku nieprzytomne, starsze małżeństwo, którego pomimo reanimacji nie udało się go uratować - poinformował w piątek rano mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej.

Jak przekazał mł. kpt. Michał Skrzypa o godz. 3.04 strażacy otrzymali zgłoszenie, że z mieszkania na 13. piętrze wydobywa się dym. - Po dotarciu na miejsce od świadków zdarzenia otrzymaliśmy informacje, że najprawdopodobniej w tym mieszkaniu może przebywać starsze małżeństwo. Do środka weszli ratownicy, którzy podczas przeszukiwania znaleźli dwoje nieprzytomnych, starszych ludzi. Strażacy ewakuowali parę na zewnątrz i rozpoczęli udzielania im pierwszej pomocy - relacjonuje mł. kpt. Skrzypa.

 

Przyczyna pożaru nieznana

 

Po chwili na miejscu pojawiło się też zespół pogotowia, który wspólnie ze strażakami prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową. "Niestety po 40 minutach lekarz stwierdził zgon.

 

ZOBACZ: Pożar domu w Błotniku. Nie żyje mężczyzna

 

Dalej nasze działania polegały na dogaszaniu i oddymianiu mieszkania oraz klatki schodowej" - powiedział strażak.

 

Dodał, że na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. - Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzić dalej policja z prokuraturą - podkreślił Skrzypa.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie