Krystyna Pawłowicz wydała oświadczenie. Żąda przeprosin od polityków i mediów

Polska
Krystyna Pawłowicz wydała oświadczenie. Żąda przeprosin od polityków i mediów
Wikimedia.org/Lukas Plewnia
Krystyna Pawłowicz wydała oświadczenie

Na stronie Trybunału Konstytucyjnego pojawiło się oświadczenie Krystyny Pawłowicz. Sędzia TK przebywa w hotelu "Malinowy Zdrój", w którym w sobotę doszło do pożaru instalacji elektrycznej. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami hotele zostaną otwarte 12 lutego.

"Od wielu lat, regularnie co kilka miesięcy jestem pacjentką Poradni Rehabilitacyjnej ośrodka »Malinowy Zdrój« w Solcu Zdroju, gdzie korzystam z rehabilitacji i zabiegów leczniczych. Podstawą mojego obecnego pobytu od 31 stycznia br. jest skierowanie lekarskie, wystawione w związku ze stanem zdrowia" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego. 

 

W sobotę w "Malinowym Zdroju" doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Wtedy też "Echa Dnia" poinformowały, że wśród gości hotelowych znajduje się Krystyna Pawłowicz. Informacja wywołała falę negatywnych komentarzy. Dymisji z funkcji sędziego TK domagali się m.in członkowie Lewicy. Kontrowersje wzbudziła również obecność funkcjonariuszy SOP.

 

Pawłowicz chce przeprosin

 

"Proszę o uwzględnienie tych informacji w swoich relacjach medialnych i zaprzestanie ataków personalnych. Wobec osób szczególnie zaangażowanych w rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat podejmę odpowiednie kroki prawne" - skomentowała sprawę Pawłowicz. 

 

ZOBACZ: Lewica wzywa Pawłowicz do zrzeczenia się urzędu sędziego TK

 

Wcześniej Krystyna Pawłowicz w serii wpisów na Twitterze domagała się przeprosin od osób, które krytycznie wypowiadały się na temat jej pobytu w hotelu w Solcu-Zdroju. 

 

 

Oprócz polityków Lewicy oraz Prawa i Sprawiedliwości Pawłowicz czeka na przeprosiny m.in Jana Śpiewaka i dziennikarza "Echa Dnia" Stanisława Wróbla. Podziękowania Pawłowicz skierowała w stronę prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Nie sprecyzowała jednak, za co dziękuje prezesowi. 

 

 

WIDEO: Krystyna Pawłowicz wydała oświadczenie. Chce przeprosin

  

Hotel działa legalnie

 

"Funkcjonowanie ośrodka »Malinowy Zdrój« jest ograniczone wyłącznie do udzielania świadczeń zdrowotnych. Od 21 stycznia zgodnie z prawem przyjmuje on pacjentów na zabiegi rehabilitacyjne. Noclegi związane są wyłącznie z w/w świadczeniami zdrowotnymi, a inne udogodnienia nie są dostępne dla kuracjuszy" - stwierdziła Pawłowicz. 

 

ZOBACZ: Działalność hotelu "Malinowy Zdrój" zgodna z prawem. Jednym z gości Krystyna Pawłowicz

 

Kontrola sanepidu potwierdziła, że hotel "Malinowy Zdrój" działa legalnie. Według ustaleń obostrzenia epidemiczne nie są łamane. Hotel prowadzi rehabilitację medyczną, a wszyscy goście mieli ważne skierowania lekarskie. 

 

dsk/grz/ Interia, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie