Puchar Świata w skokach. Stoch szósty w Klingenthal

PAP/Grzegorz Momot
Kamil Stoch uzyskał 138 m i zajmował czwarte miejsce po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Norweg Halvor Egner Granerud.

Drugi był Słoweniec Bor Pavlovcic, a trzeci lider po pierwszej serii Niemiec Markus Eisenbichler. Obok szóstego Stocha w czołowej "10" na ósmej pozycji uplasował się Dawid Kubacki.

Piotr Żyła był 18., Andrzej Stękała 19., a Jakub Wolny 21. Granerud jako jedyny skakał z najbardziej obniżonego, do ósmej belki rozbiegu. Norweg odniósł 10 zwycięstwo w sezonie w 19 rozegranych konkursach.

Lepsza pierwsza seria

Kamil Stoch uzyskał 138 m i zajmował czwarte miejsce po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Prowadził Niemiec Markus Eisenbichler - 138 m. W finale wystąpiło pięciu Polaków.

ZOBACZ: Dramatyczny wypadek podczas Pucharu Świata. Szwajcar uderzył w stok z prędkością 140 km/h

Drugi był lider klasyfikacji generalnej Norweg Halvor Egner Granerud po lądowaniu na 136 m. Na trzeciej pozycji jest sklasyfikowany Japończyk Keiichi Sato - 140 m.