Zwolenniczka teorii spiskowych wykluczona z komisji w Kongresie

Świat
Zwolenniczka teorii spiskowych wykluczona z komisji w Kongresie
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Republikanka jest parlamentarzystką pierwszy raz w życiu

Izba Reprezentantów podjęła w czwartek decyzję o wykluczeniu Republikanki, Marjorie Taylor Greene ze składu komisji parlamentarnych. Ma to związek z głoszeniem przez nią teorii spiskowych i nawoływaniem do przemocy wobec Demokratów.

Za wykluczeniem Marjorie Taylor Greene z komisji izby niższej było 230 deputowanych, przeciwko tej decyzji głosowało 199 kongresmenów.

 

Każdy deputowany uczestniczy zazwyczaj w pracach jednej lub kilku komisji Izby Reprezentantów. Republikanka jest parlamentarzystką po raz pierwszy w życiu. Jak podkreślają amerykańskie media dla takich nowicjuszy jak Greene praca w komisjach to jeden z niewielu sposobów, by być usłyszanym i dostrzeżonym w Kongresie.

 

ZOBACZ: Impeachment Trumpa. Były prezydent nie będzie zeznawał

 

- Marjorie Taylor Greene, która w przeszłości popierała teorię spiskową QAnon i ma długą historię głoszenia rasistowskich komentarzy, została wybrana do Izby Reprezentantów w listopadzie i natychmiast oświadczyła, że już pierwszego dnia przedstawi ustawę w sprawie zarzutów wobec prezydenta Bidena - przypominają media.

 

W głosowaniu za usunięciem Greene z trzech komisji Izby Reprezentantów: komisji ds. budżetu, edukacji oraz pracy do Demokratów przyłączyło się 11 Republikanów. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie