Zmarł Grigor Szaginian. Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego chorował na COVID-19

Polska
Zmarł Grigor Szaginian. Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego chorował na COVID-19
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Grigor był naprawdę wspaniałym człowiekiem – powiedział Grzegorz Świercz, radny sejmiku

Zmarł Grigor Szaginian, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i znany lekarz psychiatra. Miał 63 lata. W ostatnim czasie przebywał w szpitalu. Chorował na COVID-19.

Szaginian był radnym III, IV i V kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Kandydował z okręgu obejmującego powiaty: sandomierski, opatowski, ostrowiecki i staszowski. Przez wiele lat był związany Platformą Obywatelską. Był także szefem ostrowieckich struktur tego ugrupowania.

 

Pod koniec 2019 roku wystąpił z partii, a w 2020 roku współtworzył klub "Świętokrzyscy Samorządowcy".

 

ZOBACZ: Zmarł Ryszard Szurkowski, najbardziej utytułowany polski kolarz

 

- Z żalem zawiadamiamy, że odszedł ciepły człowiek, znakomity lekarz. Człowiek, który zawsze pomagał innymi. Cieszył się ogromny szacunkiem w środowisku zarówno medycznym jak i wyborców. Został wybierany z dużym poparciem. Po raz pierwszy wszedł do sejmiku z siódmego miejsca to świadczy o tym jak bardzo był poważany w okręgu wyborczym. To ogromna strata dla województwa, Ostrowca Świętokrzyskiego i naszego środowiska politycznego. Grigor był naprawdę wspaniałym człowiekiem – powiedział Grzegorz Świercz, radny sejmiku i klubowy kolega Szaginiana.

 

"Trudno będzie to miejsce po Grigorze zastąpić" 

 

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, zaznaczył, że pomimo różnic politycznych z Grigorem Szaginianem zawsze udawało się wypracowywać "twórcze rozwiązania".

 

- To świadczyło o wielkości człowieka, człowieka, który był zaangażowany społecznie. Był cenionym lekarzem. Trudno będzie to miejsce po Grigorze zastąpić – powiedział Andrzej Pruś.

 

ZOBACZ: Nie żyje Ryszard Kotys. Aktor miał 88 lat

 

Grigor Szaginian urodził się 25 maja 1958 r. w Dniepropietrowsku. Do Polski przyjechał z Armenii w 1991 roku. Z wykształcenia był lekarzem psychiatrą, ukończył Instytut Medyczny w Erewaniu.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie