Zamiast obrazów na ścianie powiesił marihuanę [ZDJĘCIA]

Polska
Na ścianach wisiały 22 krzaki w fazie suszenia.

Namiot oświetlony specjalistycznymi lampami, w którym dojrzewało 16 krzewów konopi odkryli w mieszkaniu w Krakowie małopolscy policjanci. 30-letni mężczyzna suszył rośliny, wieszając je na ścianie. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że jest uzależniony i musi palić marihuanę kilka razy dziennie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyku grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu miał plantację konopi indyjskich. W trakcie przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli łącznie 38 krzewów.

 

W pokoju był namiot z uprawą

 

Jeden z pokojów mieszkania mężczyzna przystosował do samej uprawy. Stał tam namiot oświetlany specjalistycznymi lampami i posiadający odprowadzenie wentylacyjne. Kryminalni natrafili na 38 roślin konopi, z czego 22 znajdowały się w fazie suszenia i wisiały na ścianach pomieszczenia, natomiast pozostałych 16 rosło w doniczkach wewnątrz namiotu.

 

Kryminalni w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli blisko 108 gramów suszu roślinnego oraz 22 sztuki konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 2,5 kilograma.

 

ZOBACZ: Odebrał marihuanę z komisariatu policji. "Historyczna chwila"

 

Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz za uprawę plantacji z której można było uzyskać znaczne ilości marihuany może grozić kara do 10 lat więzienia.

 

Hodował "na własny użytek"

 

30-latek tłumaczył się, że jest uzależniony od marihuany i pali ją kilka razy dziennie. Plantację miał założyć kilka miesięcy wcześniej dla własnego użytku. Twierdził, że narkotyki nie były przeznaczone na sprzedaż.

 

ZOBACZ: Marihuana będzie w Polsce legalna? "Ruszają konsultacje"

 

Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec 30-latka dozór policyjny i kaucję.

 

O zatrzymaniu mężczyzny, do którego doszło 25 stycznia, policja poinformowała w czwartek.

 

hlk/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie