Odebrał marihuanę z komisariatu policji. "Historyczna chwila"

Polska
Odebrał marihuanę z komisariatu policji. "Historyczna chwila"
YouTube
Policjanci oddali raperowi marihuanę, którą wcześniej sami zarekwirowali

Raper Kali odebrał na komisariacie policji w Warszawie marihuanę, która wcześniej została mu zarekwirowana. Jest to prawdopodobnie pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Jak się okazało substancja, którą przechwycili policjanci, nie była środkiem odurzającym, tylko lekarstwem.

Cała historia zaczęła się dwa miesiące temu. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy raperze marihuanę. Chociaż mężczyzna tłumaczył im, że jest to medyczna marihuana i ma na nią receptę od lekarza, funkcjonariusze nie dali mu wiary i zarekwirowali substancję. 

 
Osobisty odbiór
 
Po dokładnym sprawdzeniu specyfiku okazało się jednak, że muzyk miał rację. Badanie wykazało, że zarekwirowany susz ma odpowiednie (mniejsze niż w przypadku zwykłej marihuany - red.) stężenie THC, czyli substancji chemicznej odpowiedzialnej za psychoaktywne działanie marihuany. Po ustaleniu, że specyfik nie jest środkiem odurzającym, tylko lekarstwem, prokuratura nakazała zwrot suszu mężczyźnie.
 
 
Raper udał się po swoją własność na jeden z komisariatów policji w Warszawie. Udokumentował całe zdarzenie na filmie.
 
 
- Historyczna chwila, legendarny moment. Policja oddała mi marihuanę skonfiskowaną dwa miesiące temu, ponieważ jestem pacjentem medycznym marihuany - powiedział Kali tuż po wyjściu z komendy. 
 
Pierwszy taki przypadek w Polsce
 
- Niedobre jest to, że skonfiskowano mi ten susz i policja nie wierzyła, że posiadam susz z legalnego źródła czy, że ma odpowiednie stężenie THC. Badanie wykazało, że stężenie THC jest odpowiednie do przypisanej mi recepty - dodał. 
 
Raperowi towarzyszył Stelios Alewras, adwokat specjalizujący się w sprawach narkotykowych i aktywista prolegalizacyjny. Jak stwierdził jest to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
 
 
Obrońca rapera dodał, że policja nie ustaliła tego, czy marihuana pochodzi z legalnego źródła. - Policja zweryfikowała czy stężenie THC się zgadza, czy pacjent leczy się odpowiednią kompozycją kannabinoidów i uznała, że nie może ustalić, czy jest to legalny, czy nielegalny susz - powiedział adwokat.
 
W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 2017 roku. Warunkiem zakupu jest uzyskanie recepty. Zgodnie z przepisami, lecznicza marihuana w Polsce może zostać wypisana przez lekarza dowolnej specjalizacji, w tym również przez lekarza rodzinnego.
dk/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie