Nowy prezes Pekao. Jest zgoda KNF

Biznes
Nowy prezes Pekao. Jest zgoda KNF
Kancelaria Senatu/M.Józefaciuk
KNF wyraziła zgodę na powołanie Leszka Skiby na prezesa Pekao

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Leszka Skiby na stanowisko prezesa Banku Polska Kasa Opieki - poinformowano w czwartek w komunikacie KNF.

Na zgodę KNF Leszek Skiba czekał prawie rok. Rada nadzorcza banku powołała go bowiem na funkcję prezesa zarządu banku, pod warunkiem zyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody, z dniem 22 kwietnia zeszłego roku. Do tego czasu powierzono mu także zadanie kierowania pracami zarządu banku. Wcześniej, od 14 kwietnia 2020 r., Skiba został powołany w skład zarządu Pekao w charakterze wiceprezesa.

 

Jak informuje Pekao, od 2015 r. do 2020 r. Skiba pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz nad legislacją w obszarze podatkowym w latach 2016-2017 i wsparcie legislacji dotyczącej rynków finansowych i kapitałowych. Przygotował również zarys reformy systemu budżetowego. Od marca 2019 r. do kwietnia 2020 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

ZOBACZ: Brat Zbigniewa Ziobry odszedł z Banku Pekao S.A.

 

W latach 2009-2015 pracował w Narodowym Banku Polskim w Instytucie Ekonomicznym, gdzie - pełniąc funkcję eksperta ekonomicznego - brał czynny udział w pracach nad raportem NBP wskazującym na konsekwencje członkostwa Polski w strefie euro oraz opracowywał analizy i raporty dotyczące w szczególności gospodarki strefy euro i prognozowania wskaźników makroekonomicznych w strefie euro.

 

Leszek Skiba ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, gdzie uzyskał tytuł magistra. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny swojej pracy zawodowej oraz działalności publicznej.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie