MŚ 2022 - alkohol tylko dla specjalnych gości

Sport
MŚ 2022 - alkohol tylko dla specjalnych gości
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
W Katarze sprzedaje się alkohole tylko posiadaczom licencji

Alkohol powinien być dostępny tylko dla zaproszonych gości, mających bilety uprawniające do zasiadania w lożach - poinformowała firma odpowiedzialna za przygotowanie oferty dla specjalnych kibiców podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022.

Ceny specjalnych zaproszeń-biletów, które umożliwią skorzystanie z VIP-owskich miejsc oraz cateringu rozpoczynają się od... 4950 dol. W ofercie alkoholowej mają znaleźć się m.in. szampany wybierane przez profesjonalnych sommelierów.

 

ZOBACZ: Znamy rywali Polaków w walce o mundial w Katarze

 

W krajach muzułmańskich spożywanie alkoholi jest zabronione. W Katarze sprzedaż jest ściśle nadzorowana przez państwo - zaledwie kilka barów i restauracji powiązanych z luksusowymi hotelami ma licencje na jego sprzedaż. W jedynym, kontrolowanym przez państwo sklepie z trunkami, sprzedaje się alkohole tylko posiadaczom licencji.

 

Pytania bez odpowiedzi

 

Liczne pytania FIFA do organizatorów MŚ 2022 dotyczące możliwości spożywania przez zwykłych kibiców różnych napojów alkoholowych w trakcie rozgrywania meczów mundialu pozostają ciągle bez odpowiedzi.

 

Na początku roku sekretarz generalny komitetu organizacyjnego MŚ Hassan al-Thawadi oświadczył, że: "alkohol nie jest częścią naszej kultury, ale elementem gościnności".

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie