Ksiądz miał przeglądać wpisy na Facebooku. Powiedział, kogo może nie dopuścić do komunii

Polska
Ksiądz miał przeglądać wpisy na Facebooku. Powiedział, kogo może nie dopuścić do komunii
Google Street Viiew
Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie

Ksiądz z parafii w Mławie miał przeglądać społecznościowe profile rodziców dzieci przystępujących do komunii. Poinformował o tym i zastrzegł, że tylko kilka osób powinien dopuścić do sakramentu. Płocka kuria przekazała, że zorganizuje spotkanie z rodzicami i wyjaśnia, że katecheza jest okazją do "dialogu z tymi, którzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji społecznej w Polsce, myślą inaczej".

Do incydentu doszło w niedzielę w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie. Jak informuje portal nasza-mlawa.pl, ksiądz "miał przyznać, że przeglądał facebook'owe profile rodziców dzieci przystępujących do komunii świętej". "Zdaniem czytelników ksiądz oświadczył, że tylko kilkoro dzieci powinien dopuścić do komunii świętej" - podano. 
 
 
W związku ze zdarzeniem, które zaniepokoiło rodziców, Kuria Diecezjalna Płocka zapowiedziała, że zorganizuje specjalne spotkanie. Jak wynika z komunikatu przekazanego portalowi, pozwoli ono "wyjaśnić zaistniałą sytuację, jak również przybliżyć potrzebę współpracy rodziców dzieci z Kościołem, aby godnie przygotować dzieci do sakramentu".

 

Spotkanie z biskupem

 

Poinformowano, że we wtorek doszło do rozmowy biskupa pomocniczego płockiego z proboszczem mławskiej parafii i wikariuszem odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci komunii. 

 

Biskup podkreślił "konieczność umiejętnego głoszenia Ewangelii życia i docierania z nią do różnych osób, niezależnie od ich sytuacji życiowej i poglądów".

 

"Katecheza parafialna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców powinna być okazją do promocji wartości życia ludzkiego jak również do dialogu z tymi, którzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji społecznej w Polsce, myślą inaczej" - napisano w komunikacie przekazanym nasza-mlawa.pl 

 

Jak podkreślono, przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i pozostałych sakramentów, "powinno przebiegać w dobrej i życzliwej atmosferze, dlatego jest nam przykro z powodu powstałego zamieszania".

 

"Mamy nadzieję, że planowana uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, tak ważna w życiu dziecka i rodziny, jak również przygotowanie do niej, będzie przebiegać w takim właśnie duchu" - pisze płocka kuria. 

msl/grz/ nasza-mlawa.pl, polsatnews.p[l
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie