Ponad 2,2 mld euro dla Dolnego Śląska. Nowa perspektywa finansowa dla regionu

Polska
Ponad 2,2 mld euro dla Dolnego Śląska. Nowa perspektywa finansowa dla regionu
Polsat News
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej

Ambicją parlamentarzystów i samorządowców PiS z Dolnego Śląska jest wynegocjowanie kwoty powyżej 2,2 mld euro na lata 2021-2027 - zadeklarował w środę we Wrocławiu szef KPRM Michał Dworczyk we Wrocławiu w kwestii alokacji unijnych środków dla tego regionu.

Dworczyk uczestniczył w środę w konferencji prasowej dotyczącej nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 i alokacji unijnych środków dla Dolnego Śląska.

 

- To co chciałbym zadeklarować w imieniu wszystkich parlamentarzystów i samorządowców PiS z Dolnego Śląska, to ogólna kwota środków, na którą nasz region powinien liczyć w nowej perspektywie unijnej. Otóż chciałbym twardo powiedzieć, że naszą ambicją jest wynegocjowanie kwoty powyżej 2,2 mld euro na lata 2021-2027  - oświadczył.

 

Wideo: nowa perspektywa finansowa dla Dolnego Śląska

  

Dworczyk dodał, że Dolny Śląsk ma do zrealizowania wiele "wspaniałych i bardzo potrzebnych" mieszkańcom regionu inwestycji.

 

- Stoją przed nami wielkie wyzwania (...) jest wiele części naszego regionu, które wymagają doinwestowania, wymagają nadrabiania strat z lat ubiegłych, kiedy środki nie płynęły na południe Dolnego Śląska, czy do tych regionów bardziej potrzebujących. Musimy dzisiaj ten czas nadrabiać, dlatego składam taką deklaracje w imieniu wszystkich parlamentarzystów, samorządowców PiS - dodał Dworczyk. 

msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie