Ukraina. Ogromny pożar w markecie. Podpalacz ranił siekierą ochroniarzy

Świat
Ukraina. Ogromny pożar w markecie. Podpalacz ranił siekierą ochroniarzy
Pixabay/Twitter
Z pożarem, który objął 4 tys. metrów kwadratowych, walczy około 200 osób.

Ogromny pożar wybuchł we wtorek w jednym z hipermarketów w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy. Policja poinformowała, że podpalacz ranił siekierą dwóch ochroniarzy. Mężczyzna został zatrzymany, a według wstępnych doniesień nikt nie ucierpiał. Trwa walka z ogniem.

Jak przekazała lokalna policja, mężczyzna przyszedł do sklepu w Perwomajsku z nożem i siekierą. Następnie w dziale z farbami i lakierami wylał łatwopalną ciecz. Kiedy ochroniarz próbował go zatrzymać, ten zaatakował go nożem.

 

37-latek podpalił pomieszczenie i podjął próbę ucieczki. Ruszyli za nim pracownicy ochrony; kiedy go dogoniono, ranił siekierą kolejnego ochroniarza.

 

ZOBACZ: Rumunia: pożar w szpitalu w Bukareszcie. Zginęły co najmniej 4 osoby

 

Mężczyzna został zatrzymany. Jest podejrzany o umyślne zniszczenie mienia i próbę zabójstwa - przekazała policja. Wyjaśniane są motywy jego działań. Zaznaczono, że był on już w przeszłości karany.

 

 

Według wstępnych informacji w pożarze nikt nie ucierpiał. Pracowników i klientów ewakuowano.

 

Z pożarem, który objął 4 tys. metrów kwadratowych, walczy około 200 osób. Zapewniono, że ogień nie grozi rozprzestrzenieniem się na pobliskie budynki.

 

ZOBACZ: Pożar w największej na świecie fabryce szczepionek. Produkowano w niej szczepionki na CoVID-19

 

Pożar wybuchł w sklepie Epicentr K, w którym można m.in. kupić sprzęt AGD i RTV, artykuły do urządzania i remontu domu oraz rzeczy do ogrodu.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie