Gwiazda K-popu przytulała manekina w nazistowskim mundurze. Teraz przeprasza

Kultura
Gwiazda K-popu przytulała manekina w nazistowskim mundurze. Teraz przeprasza
commons.wikimedia/친한친구/CC BY 4.0
"Artystka była bardzo zaskoczona, gdy zdała sobie sprawę, co znaczyło to zdjęcie" - przekazano w oświadczeniu

Gwiazda koreańskiej muzyki K-pop Sowon przeprosiła we wtorek za opublikowane w sieci zdjęcia, na których przytula się do manekina ubranego w strój przypominający niemiecki nazistowski mundur z czasów II wojny światowej – podała agencja Yonhap.

Zdjęcia 25-letniej członkini girlsbandu GFriend, pozującej z "nazistowskim" manekinem, wywołały falę oburzenia w mediach społecznościowych. Krytycy przypominali w komentarzach o zbrodniach, jakich hitlerowcy dopuścili się w czasie wojny.

 

"Przepraszamy, że nie zwróciliśmy bacznej uwagi na fakty historyczne i kwestie społeczne" – przekazała w oświadczeniu reprezentująca Sowon agencja Source Music.

 

ZOBACZ: Najpopularniejsze wideo w historii YouTube. Piosenka dla dzieci wyprzedziła "Despacito"

 

"Sama artystka była bardzo zaskoczona, gdy zdała sobie sprawę, co znaczyło to zdjęcie, i natychmiast je skasowała" – napisała agencja, dodając, że Sowon "odczuwa odpowiedzialność" i "boli ją w sercu".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jazmine Media (@jazmine_media)

Spór trwa do dziś

Agencja zapewniła również, że materiał wideo nagrany podczas tej samej sesji zdjęciowej w kawiarni w mieście Padzu na północy Korei Płd. został odpowiednio przemontowany.

 

W czasie II wojny światowej Półwysep Koreański był okupowany przez sprzymierzoną z Niemcami Japonię. Seul i Tokio do dziś toczą spór o odszkodowania dla osób wykorzystywanych w tamtym okresie do pracy w japońskich fabrykach i wojskowych domach publicznych.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie