Chwile radości pandy wielkiej. Kamery zarejestrowały bawiące się na śniegu zwierzęta

Świat
Chwile radości pandy wielkiej. Kamery zarejestrowały bawiące się na śniegu zwierzęta
nationalzoo.si.edu
Pandy wielkie Mei Xiang (po lewej) i Tian Tian (po prawej) zamieszkują waszyngtońskie zoo.

Salta, fikołki, przewroty i ślizganie się na... futrze zarejestrowały kamery waszyngtońskiego zoo. Na nagraniach widać jak mieszkające tam pandy wielkie bawią się na śniegu. Internauci mogą podglądać ich życie przez całą dobę na stronach Smithsonian National Zoological Park.

Niedzielna śnieżyca przyniosła mieszkańcom Dystryktu Kolumbii największe opady śniegu od dwóch lat. Białego puchu spadło kilka centymetrów, ale w poniedziałek - ku uciesze nie tylko dzieci - znów prószyło.

 

ZOBACZ: Foki nad Bałtykiem zagrożone. Ludzie rzucają w nie kawałkami drewna, płoszą, nękają

 

Ostatnimi laty śnieg w Waszyngtonie jest na tyle sporadyczny, że większość mieszkańców opady przyjmuje z radością. Temat dominuje w rozmowach w sklepach, między sąsiadami, a prognoza pogody zajmuje w telewizji więcej czasu antenowego niż polityka i pandemia.

 

Także pracownicy Smithsonian National Zoological Park przygotowali coś dla miłośników zwierząt. Opublikowali nagranie, na którym widać zabawę pand wielkich. Ich życie można śledzić "na żywo" poprzez stronę internetową.

 

 

Zgodnie z zapowiedziami sprzed śnieżycy mieszkańcy miasta w niedzielę tłumnie wyszli na zimowe spacery oraz sanki. Skrzyknięci w internecie śmiałkowie zorganizowali na Narodowych Błoniach (National Mall) bitwę na śnieżki. Obok, pod Pomnikiem Waszyngtona i Kongresem, jak grzyby po deszczu powstawały bałwany.

 

"Śnieżny dzień"

 

Powody dzieci do radości nie skończyły się w weekend. Mimo nauczania zdalnego w trakcie epidemii większość szkół w waszyngtońskiej aglomeracji wprowadziła "śnieżny dzień" i zrezygnowała lub znacznie skróciła zajęcia on-line. Na podobny odpoczynek nie mogą natomiast liczyć zatrudnieni w agencjach rządowych.

 

Smithsonian National Zoological Park – ogród zoologiczny w Waszyngtonie, stolicy Stanów Zjednoczonych. Zoo jest częścią Smithsonian Institution, największego na świecie zespołu muzeów i instytucji kulturalno-oświatowych.

msl/grz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie