Antyszczepionkowe ulotki z grafiką obozu Auschwitz. Skandal na Wyspach

Świat
Antyszczepionkowe ulotki z grafiką obozu Auschwitz. Skandal na Wyspach
Twitter/Piers Corbyn
W ulotkach znajdują się m.in. twierdzenia o wszczepianych mikroczipach

Piers Corbyn, brat byłego lidera brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy, zaprojektował antyszczepionkowe ulotki z grafiką przestawiającą niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz - pisze brytyjska prasa. Ulotki są dystrybuowane w niektórych częściach Londynu.

Grafika na ulotce łączy dwa najbardziej znane miejsca w Auschwitz - bramę główną do obozu Auschwitz I, na której znajduje się napis "Arbeit macht frei" oraz tory kolejowe, wartownię i bramę główną obozu Auschwitz II. Na miejscu wspomnianego napisu umieszczono inny "Vaccines are safe path to freedom" (szczepienia są bezpieczną drogą do wolności). Te słowa są z kolei tytułem, który w listopadzie zamieściła na pierwszej stronie londyńska gazeta "Evening Standard".

 

 

Piers Corbyn przyznaje, że to on był pomysłodawcą grafiki, którą wykonał Alexander Heaton, ale nie uważa, by było w niej coś niewłaściwego, bądź by była ona złamaniem prawa. Ulotki, w których zawarte są m.in. twierdzenia o wszczepianych mikroczipach, były wkładane w drzwi domów w londyńskich dzielnicach Barnet i Southwark. Grafika znajduje się także na prowadzonej przez Corbyna stronie internetowej StopNewNormal.

 

Znany propagator teorii spiskowych

 

73-letni Piers Corbyn, starszy brat Jeremy'ego, jest znanym propagatorem teorii spiskowych. Kwestionuje m.in. zmiany klimatyczne, a obecnie przede wszystkim pandemię Covid-19. Regularnie uczestniczy w protestach przeciwko lockdownowi i od początku pandemii był już co najmniej pięć razy aresztowany za złamanie restrykcji i ukarany grzywnami przekraczającymi 10 tys. funtów.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw Covid-19. Ambitny plan Brytyjczyków

 

Określający się mianem socjalisty Jeremy Corbyn był liderem Partii Pracy od września 2015 r. do początku kwietnia 2020 r. W czasie jego rządów Partia Pracy zmagała się z oskarżeniami o tolerowanie antysemityzmu. W efekcie opublikowanego w październiku 2020 r. raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (EHRC), który potwierdził te zarzuty, a w szczególności w związku z twierdzeniami Corbyna, jakoby raport był wyolbrzymiony, został on zawieszony w prawach członka i posła partii przez jej obecnego lidera Keira Starmera. Od tego czasu Corbyn jest posłem niezależnym.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie