Papież: przemoc wobec kobiet to upadek całej ludzkości

Świat
Papież: przemoc wobec kobiet to upadek całej ludzkości
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Papież wezwał wiernych na całym świecie: "Módlmy się za kobiety, ofiary przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie zostało zauważone i wysłuchane przez wszystkich".

Papież Franciszek nazwał przemoc wobec kobiet "nikczemnością i upadkiem" całej ludzkości. Wezwał do modlitwy za kobiety atakowane, znieważane i gwałcone. To słowa papieża z jego intencji modlitewnych na luty.

W krótkim nagraniu filmowym, udostępnionym przez Watykan w poniedziałek, Franciszek powiedział po hiszpańsku: "Dzisiaj kobiety nadal doznają przemocy; psychologicznej, słownej, fizycznej, seksualnej".

 

Podkreślił, że "ogromne wrażenie robi liczba kobiet atakowanych, znieważanych, gwałconych".

 

ZOBACZ: Papież ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

 

- Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości; dla mężczyzn i dla całej ludzkości - dodał papież.

 

- Świadectwa ofiar, które mają odwagę przerwać milczenie, są wołaniem proszącym o pomoc, którego nie możemy zignorować. Nie możemy odwrócić wzroku w inną stronę - oświadczył Franciszek.

 

WIDEO: Papież Franciszek o przemocy wobec kobiet

 

 

Wezwał wiernych na całym świecie: "Módlmy się za kobiety, ofiary przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo i aby ich cierpienie zostało zauważone i wysłuchane przez wszystkich".

 

Nagranie przygotowała jak co miesiąc Światowa Sieć Modlitwy Papieża.

 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie