"Uderzali głową dziecka o twarde podłoże". Rodzice aresztowani

Polska
"Uderzali głową dziecka o twarde podłoże". Rodzice aresztowani
pixabay/ zdj. ilustracyjne
Rodzice dziecka zostali aresztowani na trzy miesiące

Dwoje obywateli Bułgarii zostało aresztowanych w Lublinie pod zarzutem usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń swojego 5-tygodniowego synka. Niemowlę w ciężkim stanie jest pod opieką lekarzy w szpitalu – poinformowała w sobotę prokuratura.

Prokuraturę powiadomili lekarze ze szpitala w Lublinie, do którego w czwartek trafiło 5-tygodniowe niemowlę, chłopczyk, w bardzo ciężkim stanie. Miał głównie obrażenia głowy – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

 

- Dziecko było w bardzo ciężkim stanie, teraz jego stan jest lepszy – zaznaczyła Kępka.

 

Rodzice chcieli zabić 

 

Jak ustalili śledczy sprawcami są rodzice, obywatele Bułgarii, 22-letnia Apanasca R. oraz 27-letni Sasho M. Chcieli oni zabić swoje dziecko.

 

- Prokurator zarzucił im, że działając w zamiarze pozbawienia życia syna, co najmniej dwukrotnie uderzyli jego głową o twarde podłoże powodując złamania kości czaszki, krwiak przymózgowy, co spowodowało u dziecka chorobę zagrażającą życiu – powiedziała Kępka.

 

ZOBACZ: Przez okno pociągu zobaczyła gwałt. 36-latek złapany na gorącym uczynku

 

Zarzut nieudzielenia pomocy dziecku znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia, postawiono jego babce 42-letniej Sevdzan V.

 

Rodzice dziecka zostali aresztowani na trzy miesiące. Babcia objęta została dozorem policji. 

lafprz// PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie