Ważna decyzja Jarosława Gowina. To pomoże odbudować turystykę po pandemii

Polska
Ważna decyzja Jarosława Gowina. To pomoże odbudować turystykę po pandemii
wikimedia commons/Piotr Drabik
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii powołał Radę Ekspertów ds. Turystyki

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii powołał Radę Ekspertów ds. Turystyki, która będzie doradzać m.in. przy pracach związanych z rozwojem i odbudową turystyki po pandemii - poinformował w piątek resort.

Jak wskazał resort w piątkowym wpisie na Twitterze, wicepremier Jarosław Gowin powołał Radę Ekspertów ds. Turystyki przy Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii.

 

"Rada będzie organem doradczym, a jej głos będzie brany pod uwagę m. in. przy pracach legislacyjnych dotyczących rozwoju i odbudowy turystyki po pandemii" - czytamy na twitterze Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. 

 

 

Turystyka to jeden z sektorów, który jest szczególnie narażony na negatywne konsekwencje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do 14 lutego dotychczasowe obostrzenia dot. m.in. hoteli, stoków i innych obiektów sportowych pozostają bez zmian. Hotele pozostają zamknięte również dla osób w podróży służbowej - wyjątkiem są m.in. hotele pracownicze oraz te, w których zakwaterowani są medycy.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie