75-letnia lekarka fałszowała zaświadczenia medyczne. Grozi jej 8 lat więzienia

Polska
75-letnia lekarka fałszowała zaświadczenia medyczne. Grozi jej 8 lat więzienia
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
Zatrzymana lekarka usłyszała 25 zarzutów. Grozi jej nawet 8 lat więzienia

Policjanci z Gdańska zatrzymali lekarkę, która fałszowała dokumentację medyczną. Kobieta, jako biegła sądowa preparowała na potrzeby podejrzanego 31-latka dokumenty świadczące o jego chorobie. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując wraz z prokuratorem z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej m.in. oszustw na policjanta, nabrali podejrzeń, że dokumentacja lekarska świadcząca o zdrowiu jednego z podejrzanych jest fałszywa.

 

ZOBACZ: Fałszowali dokumenty. Działali pod pseudonimem "Zgredek"


Szczegółowa weryfikacja potwierdziła, że zawiera ona poświadczające nieprawdę wpisy dokonane przez lekarza psychiatrę, która rzekomo prowadziła leczenie tymczasowo aresztowanego 31-latka.

 

Usłyszała 25 zarzutów

 

Policjanci zatrzymali 75-letnią lekarkę. Podczas przeszukania mieszkań i gabinetów kobiety zabezpieczono różnego rodzaju dokumentację świadczącą o jej działalności.

 

ZOBACZ: Udawała lekarkę i robiła fałszywe testy na koronawirusa. Oszukała zakażonych

 

Zatrzymana usłyszała łącznie 25 zarzutów dotyczących między innymi poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej 31-leniego podejrzanego. Zastosowano wobec niej dozór policyjny, poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju oraz zawieszenie w wykonywaniu zawodu lekarza. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci dalej pracują nad sprawą i sprawdzają, czy lekarka fałszowała dokumentację także innych osób.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie