Korupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jest akt oskarżenia

Polska
Korupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jest akt oskarżenia
cba.gov.pl
orupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec pracownika Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za przyjmowanie korzyści majątkowych, w postaci sprzętu elektronicznego. Czynności w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze stołecznej CBA - poinformowało Biuro.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformowało w piątek, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów akt oskarżenia wobec pracownika Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA.

 

Mężczyznę oskarżono o przyjmowanie korzyści majątkowych, w postaci sprzętu elektronicznego, w zamian za informacje o postępowaniach przetargowych realizowanych w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

 

ZOBACZ: CBA i ABW zatrzymały "szereg podejrzanych". Mieli dokonać przestępstw na 440 mln zł

 

W październiku 2019 r. CBA informowało, że były zastępca dyrektora Biura Służb Technicznych ds. Łączności w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (później szeregowy pracownik tej instytucji) oraz warszawski przedsiębiorca zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA. Mężczyźni podejrzewani są o udział w procederze korupcyjnym. Były dyrektor w zamian za korzyści majątkowe w postaci sprzętu elektronicznego miał przekazywać w 2018 r. informacje dotyczące przetargów firmie, która później brała udział w prowadzonych zamówieniach.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie