Lekarka Nawalnego gra na pianinie, gdy policja przeszukuje jej mieszkanie [WIDEO]

Świat
Lekarka Nawalnego gra na pianinie, gdy policja przeszukuje jej mieszkanie [WIDEO]
Reuters

Szereg rewizji w domach osób związanych z rosyjskim opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym. W środę policja weszła m.in. do mieszkania szefowej rosyjskiego związku zawodowego Sojusz Lekarzy Anastazji Wasiliewej. Podczas gdy funkcjonariusze przeszukiwali mieszkanie lekarki Nawalnego, kobieta spokojnie grała na pianinie. Wideo zamieścił Reuters.

Policja w Moskwie przeprowadziła w środę co najmniej osiem rewizji, w tym w mieszkaniu Aleksieja Nawalnego oraz w zajmowanym obecnie przez jego żonę Julię. W trakcie rewizji krzyczała ona do dziennikarzy z okna, że policjanci wyważyli drzwi i nie wpuszczają adwokata.

 

ZOBACZ: Rewizja w mieszkaniu Nawalnego. Policja zabrała brata opozycjonisty

 

Jedną z osób, których mieszkanie przeszukali funkcjonariusze, jest szefowa związku zawodowego Sojusz Lekarzy i lekarka opozycjonisty Anastazja Wasiliewa. Podczas rewizji kobieta zachowała stoicki spokój, czym musiała wprawić w osłupienie przedstawicieli rosyjskich służb.

 

Kończy grać i podpisuje dokument

 

Na opublikowanym przez Reuters nagraniu widać, jak Wasiliewa gra na pianinie, podczas gdy w jej mieszkaniu są już funkcjonariusze. Kobieta nie przestaje grać nawet w chwili, gdy policjantka informuje ją o zamiarze przeprowadzenia przeszukania oraz podstawie prawnej.

 

Wasiliewa wykonała utwór "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena. Skończyła grać dopiero, kiedy została poproszona o podpisanie dokumentów.

 

WIDEO: zobacz jak Wasiliewa gra na pianinie podczas rewizji

  

Tego dnia policja przeprowadziła rewizję także w biurze założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) i w studiu kanału internetowego Navalny LIVE. Przeszukanie odbyło się także w mieszkaniu rzeczniczki Nawalnego - Kiry Jarmysz. Ona sama przebywa od kilku dni w areszcie śledczym. Policjanci przyszli również do mieszkania ojca Olega Stepanowa, koordynatora sztabu Nawalnego w Moskwie. Pojawili się w mieszkaniu aktywisty niezarejestrowanej Partii Libertariańskiej Igora Jefremowa oraz u Nikołaja Kasjana, który jest asystentem niezależnej moskiewskiej radnej Julii Galaminej.

 

Nawalny został osadzony w areszcie śledczym Matrosskaja Tiszyna. Masowe protesty w jego obronie trwały w sobotę w kilkudziesięciu miastach Rosji. Zatrzymano ponad 3300 osób. 

emi/prz/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie