Olsztyn: w dostawie brakowało 30 fiolek szczepionki przeciw COVID-19. Sprawę wyjaśniła policja

Polska
Olsztyn: w dostawie brakowało 30 fiolek szczepionki przeciw COVID-19.  Sprawę wyjaśniła policja
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU
Policja wyjaśniła sprawę braków w dostawie szczepionki przeciw COVID-19

Policja ustaliła, dlaczego w dostawie do jednego ze szpitali w Olsztynie dotarło mniej szczepionek niż wynikało to z listów przewozowych. Okazało się, że doszło do pomyłki podczas przygotowania i liczenia surowca przed transportem - podała komenda miejska.

Funkcjonariusze prowadzili czynności wyjaśniające w tej sprawie po tym, jak na policję wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa od szpitala, który otrzymał mniejszą dostawę szczepionek niż zamówił.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Ponad milion zaszczepionych przeciw Covid-19

 

"Komenda miejska w Olsztynie wyjaśniła okoliczności +zaginięcia+ fiolek ze szczepionką przeciwko COVID-19, które nie dotarły do jednego z olsztyńskich szpitali. Okazało się, że doszło do pomyłki podczas przygotowania i liczenia surowca przed transportem. Braki już zostały uzupełnione" - poinformowała w czwartek na Twitterze policja.

 

Podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji powiedział, że postępowanie zakończyło się ustaleniem, że nie doszło do przestępstwa.

Brakowało 30 fiolek 

Niepełną dostawę szczepionek otrzymał w poniedziałek Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Olsztynie. Jak przekazała  po tym zdarzeniu dyrektor placówki Krystyna Futyma, podczas sprawdzania przy odbiorze pracownik apteki szpitalnej w obecności kuriera przeliczył szczepionki.

 

- W dostawie było mniej szczepionek niż wynikało to z listów przewozowych. Ponieważ te opakowania były nienaruszone, poinformowaliśmy hurtownię farmaceutyczną, Agencję Rezerw Materiałowych, jak również zostało złożone zawiadomienie do organów ścigania - mówiła.

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 27 stycznia

 

Zaznaczyła, że mimo tej sytuacji szczepienia odbywają się zgodnie z harmonogramem, bo do szpitala dotarło 60 z 90 zamówionych fiolek szczepionki. W dodatku ARM zadeklarowała dostarczenie następnego dnia brakujących 30 fiolek.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie