Kilkaset razy włamali się do automatu. Kradli maski i filtry

Polska
Kilkaset razy włamali się do automatu. Kradli maski i filtry
wielun.policja.gov.pl
Z ustaleń policji wynika, że w tym czasie sprawcy wielokrotnie - używając kart identyfikacyjnych byłych pracowników firmy - pobrali z automatu środki ochrony osobistej BHP

Policjanci z Wielunia (woj. łódzkie) zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat, którzy mieli wielokrotnie włamać się do automatu na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Młodszy z nich miał to zrobić ponad 370 razy, starszy - ponad 30 razy. Kradli m.in. maski, filtry i rękawice.

Poinformowała o tym w czwartek Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Dodała, że łączną wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 56 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec 32-latka prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Z kolei 39-latek objęty został dozorem policyjnym.

 

ZOBACZ: Napad na jubilera, rozpylili gaz i ukradli biżuterię. Sprawcy poszukiwani

 

Jak wyjaśniła, do kradzieży dochodziło od stycznia do grudnia 2020 roku. Z ustaleń policji wynika, że w tym czasie sprawcy wielokrotnie - używając kart identyfikacyjnych byłych pracowników firmy - pobrali z automatu środki ochrony osobistej BHP - maski, osłony, rękawice, filtry i kombinezony na łączną kwotę ponad 56 tys. zł.

 

Ponad 370 zarzutów

 

- Policjanci zbierali i weryfikowali wszystkie informacje mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Sprawdzany był również monitoring. Dzięki analizie zebranych dowodów ustalono i zatrzymano odpowiedzialnych za te przestępstwa - poinformowała Grela.

 

Osobami tymi okazali się dwaj mężczyźni w wieku 32 i 39 lat, którzy wykonywali prace na rzecz firmy. W miniony wtorek zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Młodszy usłyszał łącznie ponad 370 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jego starszy kolega ma ponad 30 zarzutów.

 

Śledczy ustalają też, czy mężczyźni mają związek z innymi tego typu zdarzeniami.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie