Błyskawiczna reanimacja w Gdańsku. Pasażer i kierowniczka pociągu uratowali mężczyznę

Polska
Błyskawiczna reanimacja w Gdańsku. Pasażer i kierowniczka pociągu uratowali mężczyznę
Monitoring Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Anonimowy pasażer natychmiast podjął się reanimacji mężczyzny

Prawdopodobnie dzięki szybkiej reanimacji udało się uratować życie mężczyzny, który zasłabł na peronie Gdańsk Port Lotniczy. Kiedy okazało się, że mężczyzna się nie podnosi, podbiegł do niego jeden z oczekujących na peronie pasażerów oraz kierowniczka pociągu Polregio, który właśnie wjechał na przystanek.

Zdarzenie opisała Pomorska Kolej Metropolitalna. Anonimowy pasażer natychmiast podjął się reanimacji mężczyzny, natomiast kierowniczka pociągu Anna Homernik przyniosła z pojazdu defibrylator. Po kilku minutach poszkodowany odzyskał przytomność. Przybyli na miejsce ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.
 
 
"Wielkie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy wczoraj będąc świadkami tego poruszającego zdarzenia zareagowali tak, jak trzeba - BRAWO WY!" - napisali administratorzy profilu.
 

Dzięki szybkiej, wspólnej akcji udało się wczoraj po południu uratować życie mężczyzny, który zasłabł na przystanku PKM...

Opublikowany przez Pomorska Kolej Metropolitalna Środa, 27 stycznia 2021
 
Specjalne podziękowania w mediach społecznościowych zamieścił także marszałek województwa Mieczysław Struk. "Bardzo serdecznie dziękuję Pani Kierownik pociągu oraz Panu, którzy natychmiast ruszyli z pomocą i z duża dozą prawdopodobieństwa uratowali podróżnemu życie" - napisał.
 
Wideo: Błyskawiczna reanimacja w Gdańsku. Pasażer i kierowniczka pociągu uratowali mężczyznę
  
Źródło: Pomorska Kolej Metropolitalna
 
Defibrylatory w każdym pociągu
 
Marszałek zaznaczył, że wszystkie pociągi należące do samorządu województwa zostały kilka lat temu wyposażone w defibrylatory.
 
"Pamiętajcie Państwo, że defibrylatory AED to nowoczesny sprzęt, który sam prowadzi osobę udzielającą pomocy przez kolejne kroki i jest bezpieczny dla poszkodowanego. Nie wahajcie się ich używać, gdy ratujecie kogoś, u kogo nie da się wyczuć pulsu czy oddechu" - zaapelował Struk. 
emi/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie