Nożownik, który ciężko ranił ludzi we Frankfurcie, to Polak

Świat
Nożownik, który ciężko ranił ludzi we Frankfurcie, to Polak
PAP/EPA/PEDRO DE OLIVEIRA
Mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem narkotyków

Dziennik "Frankfurter Rundschau" podał w środę, że sprawcą ataku we Frankfurcie nad Menem, to Polak mieszkający w Langen (Hesja). 42-letni mężczyzna zaatakował nożem cztery osoby, trzy z nich ciężko ranił. Konsulat RP w Kolonii przekazał, że na razie informacja ta nie jest potwierdzona.

Motywy, dla których 42-latek napadł na czterech mężczyzn pozostają niejasne. Rzecznik policji powiedział: - Wciąż przesłuchujemy świadków i sprawdzamy, czy są nagrania wideo, które mogłyby dostarczyć informacji o przestępstwie.

 

Prowadzący użyli także drona, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz miejsca zbrodni. Jak informują media, policja sprawdza, czy napastnik znał zaatakowane osoby. 

 

Z przedstawionych we wtorek relacji świadków wynika, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem narkotyków.

 

ZOBACZ: Zaatakował nożem w hostelu w Warszawie. Trzy dni ukrywał się przed policją

 

"Frankfurter Rundschau" informuje, że zatrzymany zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Jeśli zostanie stwierdzone, że choruje, nie stanie przed sądem, lecz trafi do szpitala psychiatrycznego.  

 

WIDEO: Kiedy 42-latek został zatrzymany, wciąż trzymał nóż w dłoni

 

 

Do ataku doszło we wtorek około godz. 9 rano w położonej przy głównym dworcu kolejowym dzielnicy Bahnhofsviertel. Napastnik zranił nożem cztery osoby, z czego trzech mężczyzn - w wieku 24, 40 i 78 lat - ciężko. Czwarty z zaatakowanych odniósł niegroźne obrażenia, lekko ranny został również sam napastnik.

 

Kiedy 42-latek został zatrzymany, wciąż trzymał nóż w dłoni.

 

Polski konsul generalny w Kolonii Jakub Wawrzyniak poinformował, że we wtorek "policja we Frankfurcie nie wskazywała", jakoby domniemany sprawca był narodowości polskiej, oraz podkreślił, że "śledztwo trwa". Zapowiedział, że konsulat będzie badał sprawę.

grz/bas/ "Frankfurter Rundschau", polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie