Annopol. Włamał się do domu. Nastoletnie rodzeństwo "pokonało" złodzieja

Polska
Annopol. Włamał się do domu. Nastoletnie rodzeństwo "pokonało" złodzieja
Policja Lubelska
Włamywaczem okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Annopol

44-letni mieszkaniec Annopolu (woj. lubelskie) włamał się do jednego z domów przez drzwi balkonowe, gdy w środku przebywała dwójka rodzeństwa. Nastolatkom udało się ukryć przed intruzem i powiadomić o wszystkim policję.

W poniedziałek po południu 13-latek wraz z 18-letnią siostrą przebywali w domu. W pewnym momencie zauważyli, że do budynku - przez drzwi balkonowe - włamuje się nieznany mężczyzna. Po wtargnięciu do środka, krzycząc, rozbijał znajdujące się w salonie przedmioty.

 

Przestraszone rodzeństwo uciekło i schowało się w bezpiecznym miejscu. Zadzwoniło też do ojca będącego w okolicy oraz pod numer alarmowy.

 

ZOBACZ: Policja opublikowała zdjęcia z kradzieży. Rodzicie rozpoznali na nich swoje dzieci

 

Po chwili od telefonu ojciec rodzeństwa wrócił do domu i obezwładnił - plądrującego jego posiadłość - włamywacza. Następnie zatrzymali go policjanci.

 

Usłyszał zarzut

 

Złodziejem okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Annopol będący pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz spowodowania przy tym strat materialnych na kwotę 1000 zł.

 

Prokuratura Rejonowa w Kraśniku zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo, które popełnił, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

emi/ac/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie