Niemcy: pyton w budynku przedszkola. Służby szukają gada

Świat
Niemcy: pyton w budynku przedszkola. Służby szukają gada
Zdjęcie ilustracyjne/commons.wikimedia.org/fot. Holger Krisp
W piwnicy odnaleziono skórę pytona

W piwnicy budynku, w którym mieści się przedszkole, znaleziono skórę pytona. Placówka w niemieckim Bochum (Nadrenia Północna-Westfalia) zawiadomiła służby. Mimo poszukiwań gad pozostaje nieuchwytny.

Skórę węża znalazła w piwnicy kierowniczka przedszkola. Służby dostały w tej sprawie zawiadomienie w poniedziałek o godz. 13:35. Na miejscu zjawili się funkcjonariusze straży pożarnej oraz specjaliści zajmujący się zwierzętami. 

 

ZOBACZ: Pyton królewski ukrył się w... hotelowej toalecie

 

Zdaniem ekspertów skóra, która została odnaleziona w budynku, należy do pytona dywanowego. Zwierzę może mieć od 1,30 do 1,50 metra długości. Gad z tego gatunku nie jest jadowity, ale jego ukąszenie jest "niezwykle bolesne" - informuje serwis "Bild". 


Bezskuteczne poszukiwania gada 

Służby przystąpiły do poszukiwań. "Na korytarzach oraz w pomieszczeniach rozsypano mąkę, aby ruchy węża były widoczne. Drzwi do budynku zostały zabezpieczone taśmą" - przekazała w jednym z wpisów straż pożarna z Bochum.

 

 


Przeszukano piwnicę oraz pozostałe pomieszczenia w budynku. Po pytonie nie ma jednak śladu. Jak donoszą niemieckie media, w środę funkcjonariusze mają ponownie wrócić do działań. Przy pomocy kamery sprawdzą, czy wąż nie ukrywa się nad panelami sufitowymi.

 

ZOBACZ: Metrowy pyton pod samochodem zaparkowanym na warszawskim Ursynowie

 

Placówka w Bochum pozostaje nieczynna. Od środy opieka będzie prowadzona w innym budynku. 

ms/grz/ "Bild",, tonight.de, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie