Pod dom przyszedł borsuk. Potrzebował pomocy

Polska
Pod dom przyszedł borsuk. Potrzebował pomocy
Facebook/ Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
Borsuk potrzebował pomocy i był bardzo osłabiony

Na jedną z posesji w Kraśniku (woj. lubelskie) przyszedł borsuk, który obudził się z zimowego snu. Jak się okazało, zwierzę jest osłabione i potrzebuje pomocy, trafiło do leśnego pogotowia - poinformowała w poniedziałek policja.

O nietypową interwencję poprosił policjantów mieszkaniec Kraśnika. - Z jego relacji wynikało, że na posesję przyszedł nietypowy "gość" i nie zamierzał jej opuścić. Był to borsuk, który wybudził się z zimowego snu - poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko z komendy policji w Kraśniku.

 

ZOBACZ: Lis z głową w feldze. Pomogli strażacy

 

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, powiadomili o borsuku stowarzyszenie pomocy zwierzętom, a także lekarza weterynarii i strażaków. Jak się okazało, borsuk, który przyszedł pod zabudowania, potrzebował pomocy i był bardzo osłabiony.

 

Wczoraj po godzinie 14 dostaliśmy zgłoszenie o leżącym na posesji w Kraśniku Borsuku. Pan szukał pomocy już przed...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Poniedziałek, 25 stycznia 2021

 

Otrzymał pomoc

 

Cieliczko podał, że borsuk, dzięki pomocy wolontariuszki z Kraśnika, trafił do Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach pod Lublinem, gdzie otrzymał pomoc. - Zwierzę czuje się już lepiej i czeka na dalsze badania. Mamy nadzieję, że wróci do sił i będzie mógł dalej funkcjonować w swoim naturalnym środowisku - dodał policjant. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie