Atak zimy na wschodzie Polski. Możliwe zamiecie i zawieje śnieżne

Polska
Atak zimy na wschodzie Polski. Możliwe zamiecie i zawieje śnieżne
PAP/Darek Delmanowicz

W nocy nadal będzie padać intensywny śnieg na wschodzie Polski. Dodatkowo wiatr będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne – powiedziała synoptyczka IMGW Edyta Socha. Miejscami najbliższej nocy spadnie aż 15 cm świeżego śniegu.

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal będzie intensywnie padać śnieg na wschodzie kraju: na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w południowej Małopolsce oraz wschodnim Mazowszu. Miejscami spadnie tam nawet do 15 cm świeżego śniegu. Taka pogoda spowodowana jest niżem nazwanym przez meteorologów Lars. To on przynosi intensywne opady śniegu w południowo-wschodniej oraz wschodniej części Polski.

 

Jednak już tej nocy na terenie woj. mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego opady śniegu osłabną. Najdłużej intensywny śnieg będzie padał na Podlasiu, szczególnie we wschodniej części regionu. Będzie mu towarzyszyć znaczne ograniczenie widzialności – niekiedy do kilkuset metrów.

 

ZOBACZ: Ukraina: stado zdziczałych krów mieszka w pobliżu Czarnobyla

 

Na północnym wschodzie nadal będzie wiał wiatr – do nawet 65 km/h. Dlatego też, mieszkańcy tego obszaru muszą spodziewać się zawiei i zamieci śnieżnych.

 

Ponadto tam, gdzie spadało już wcześniej dużo śniegu, który zdążył jednak już trochę stopnieć w ciągu dnia (było około 1 st. C) – w nocy przy minusowej temperaturze, będą oblodzenia. Na to muszą szczególnie uważać kierowcy. "W nocy temperatura powietrza spadnie do około -3 st. C" – poinformowała synoptyk. - Lokalnie ślisko może być też na pozostałym obszarze, gdzie padało. Natomiast najgroźniej będzie na wschodzie Polski – podkreśliła.

 

Także we wtorek na wschodzie będzie padać śnieg. - Miejscami będą występować opady śniegu. Więcej ich będzie na wschodzie kraju – w tym najsilniej na północnym-wschodzie. Tam przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm – przekazała synoptyk.

wka/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie