Ząbki. Zmuszał partnerkę do prostytucji. Uprowadził jej 7-letnią córkę

Polska
Ząbki. Zmuszał partnerkę do prostytucji. Uprowadził jej 7-letnią córkę
KPP Wołomin
Mężczyzna miał zmuszać partnerkę do prostytucji i uprowadzić jej córkę

Policjanci z podwarszawskich Ząbek zatrzymali 41-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego m.in. o zmuszanie do prostytucji swojej partnerki, 39-letniej obywatelki Słowacji - przekazał rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek. Dodał, że mężczyzna podejrzany jest również o uprowadzenie jej 7-letniej córki.

Asp. szt. Tomasz Sitek poinformował w piątek, że kilka dni temu na komisariat w Ząbkach zgłosiła się 39-letnia obywatelka Słowacji, która zgłosiła policjantom, uprowadzenie swojej 7-letniej córki. Miał ją uprowadzić były partner kobiet - 41-letni obywatel Bułgarii. "Kobieta dodatkowo poinformowała, że mężczyzna zmuszał ją do prostytucji i czerpał z tego korzyści majątkowe" - poinformował policjant.

 

ZOBACZ: Czerpali zyski z prostytucji. Policja zatrzymała 10 osób

 

"Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą. Szybko ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. W jednym z lokali mieszkalnych w Ząbkach policjanci zastali 41-letniego obywatela Bułgarii, jego rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę. Mężczyzna okazał dokument dziecka, z którego wynikało, że jest ona córką zgłaszającej" - tłumaczył.

 

Podkreślił, że 7-letnia dziewczynka została przekazana pod opiekę matki. "Została też przeprowadzona konsultacja medyczna i badania dziewczynki, które potwierdziły brak konieczności jej hospitalizacji" - podkreślił.

Do 12 lat więzienia

Wskazał, że policjanci zatrzymali 41-latka, który został osadzony w policyjnej celi. "Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przestawienie obywatelowi Bułgarii zarzutów m.in. zmuszania od stycznia 2019 r. swojej partnerki 39-letniej obywatelki Słowacji poprzez stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej oraz gróźb pozbawienia życia do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych, pozbawienia pod koniec grudnia ubiegłego roku wolności 7-letniej córki swojej partnerki i przetrzymywania ją w swoim mieszkaniu wbrew woli jej i matki" - wyliczył.

 

"Mężczyzna dopuścił się też przywłaszczenia w wyniku działania rozbójniczego pieniędzy i samochodu należących do 39-latki oraz groził za pośrednictwem internetu jej, jej córce i innym osobom pozbawieniem życia" - dodał.

 

Decyzją sądu 41-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może grozić do 12 lat więzienia

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie