Tomasz Rzymkowski został wiceministrem edukacji i nauki

Polska
Tomasz Rzymkowski został wiceministrem edukacji i nauki
Twitter/MEIN
Nominację dla Rzymkowskiego wręczył minister Przemysław Czarnek

Premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Rzymkowskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego - poinformowało MEiN w piątek.

"Nominację na stanowisko sekretarza stanu w MEiN oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego wręczył Tomaszowi Rzymkowskiemu w piątek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek" - czytamy we wpisie na Twitterze.

 

 

Tomasz Rzymkowski (PiS) jest doktorem nauk prawnych. Stopień doktora uzyskał w 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest członkiem trzech komisji sejmowych: Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, Łączności z Polakami za Granicą oraz Ustawodawczej.

 

ZOBACZ: Zmiany w Pałacu Prezydenckim. Wiadomo, gdzie trafi Paweł Mucha

 

Rzymkowski jest również przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych.

 

Był m.in. w Ruchu Narodowym i Unii Polityki Realnej

 

W 2015 r. wszedł w skład rady politycznej Ruchu Narodowego. W tym samym roku został posłem, startując z list Kukiz'15. 

 

Ruch Narodowy opuścił w 2016 r.; następnie, w latach 2017-2019 był członkiem Unii Polityki Realnej. Pod koniec poprzedniej kadencji Sejmu wstąpił do klubu PiS i z list tej partii uzyskał reelekcję.

 

Oprócz Rzymkowskiego w randze sekretarzy stanu w MEiN jest Wojciech Murdzek, Dariusz Piontkowski, Marzena Machałek i Włodzimierz Bernacki, a w randze podsekretarza stanu - Anna Budzanowska

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie