Kancelaria Sejmu poszukuje kandydatów na... dowolne stanowisko

Polska
Kancelaria Sejmu poszukuje kandydatów na... dowolne stanowisko
PAP/Tomasz Gzell
Sejm

Kancelaria Sejmu poszukuje aktualnie programistów i osób do sprzątania. Zgłosić się do pracy można także na... "dowolne stanowisko" - w tym przypadku nie określono wymagań, jakie powinni spełnić kandydaci, wystarczy wysłać CV i list motywacyjny.

Programista, administrator aplikacji, pracownik do sprzątania czy naczelnik wydziału - m.in. na te stanowiska pracy w Kancelarii Sejmu trwa rekrutacja. 

 

ZOBACZ: Nowe dane dot. zatrudnienia. Wynik Polski jednym z lepszych w UE

 

Jedno z ogłoszeń wzbudziło szczególne zainteresowanie internautów. Okazuje się, że można aplikować na "dowolne stanowisko w Kancelarii Sejmu". W ofercie nie określono zadań, jakie wykonywałby przyszły pracownik, nie ma też wymagań, jakie powinni spełnić kandydaci. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wysłać CV, list motywacyjny i kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.

 

 

"Jakie kwalifikacje muszę mieć na "dowolne stanowisko"?" - zastanawia się jeden z użytkowników serwisu Wykop. Nie brakuje też ironicznych wpisów: "Super. Aplikuję na Marszałka Sejmu". Zdaniem niektórych komentujących, rekrutacja na dowolne stanowiska w firmach to normalna praktyka. "To jest po prostu dokument zawierający wspólne wymagania dotyczące każdego stanowiska jakie oferuje Kancelaria Sejmu" - przekonuje jeden z internautów. 

 

O szczegóły ogłoszenia zapytaliśmy Centrum Informacyjne Sejmu. - To opcja dla osób generalnie poszukujących zatrudnienia. Rodzaj aplikacji ogólnej. Potencjalni kandydaci mogą wysłać swój życiorys do Kancelarii Sejmu, niezależnie od aktualnie prowadzonych rekrutacji na konkretne stanowiska. Taka formuła jest dostępna od kilkunastu lat - wyjaśnił w rozmowie z polsatnews.pl Andrzej Grzegrzółka z CIS.  

 

Oferty pracy w Kancelarii Sejmu są dostępne tutaj.

jo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie