Informacje ws. obostrzeń. Rzecznik rządu: w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione

Polska
Informacje ws. obostrzeń. Rzecznik rządu: w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione
Zdjęcie archiwalne/ Polsat News
Rzecznik rządu Piotr Müller

Na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat decyzji, co do obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje.

Müller pytany w piątek w Radiu Dla Ciebie, czy w przyszłym tygodniu będzie jakaś nowa informacja dotycząca obostrzeń odparł, że na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat dalszych decyzji, co do obostrzeń.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 22 stycznia

 

Dodał, że w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje. - Natomiast nie spodziewam się, żeby miało dojść do zaostrzenia tych obostrzeń - podkreślił rzecznik rządu.

 

Na pytanie, jak szeroka jest skala łamania obostrzeń przez restauratorów i hotelarzy Müller odparł, że na tę chwilę nie jest to duża skala. - W ostatnim tygodniu karami z powodu takiej działalności objętych było kilkadziesiąt podmiotów na terenie całego kraju, więc ta działalność nie jest szeroka i generalnie przedsiębiorcy przestrzegają tych obostrzeń - zaznaczył rzecznik rządu.

 

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie