Grodzki: seniorzy stoją w kolejkach, by usłyszeć, że nie ma terminu szczepienia

Polska
Grodzki: seniorzy stoją w kolejkach, by usłyszeć, że nie ma terminu szczepienia
PAP/Rafał Guz
Na wpis Grodzkiego odpisał serwis SzczepimySię

Zamiast spędzać Dzień Dziadka z wnukami, seniorzy stoją w kolejkach, by usłyszeć, że nie ma terminu szczepienia - napisał w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W odpowiedzi serwis SzczepimySię podkreślił, że oferowane są trzy ścieżki rejestracji - przez infolinię, e-rejestrację i POZ.

W piątek o godz. 6 ruszyły zapisy seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Media informowały o kolejkach czekających od wczesnych godzin porannych przed POZ-ami.

 

"Zamiast spędzać Dzień Dziadka z wnukami, seniorzy stoją w kolejkach tylko po to, by usłyszeć, że nie ma dla nich terminu szczepienia. Rządzący są mocni w deklaracjach, ale słabi w logistyce i organizacji. Niczym faceci z piosenki Młynarskiego, którzy myślą, co by tu jeszcze..." - napisał w piątek na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

 

 

Na wpis Grodzkiego odpisał serwis SzczepimySię. "Seniorzy często wybierają tradycyjne formy kontaktu z POZ. Oferujemy 3 równorzędne ścieżki rejestracji (Infolinia, e-Rejestracja, POZ). Zwracamy uwagę, że w trosce o seniorów POZ umożliwia rejestrowania terminów wewnętrznych, na które zarejestrować mogą wyłącznie punkty szczepień" - wskazano w odpowiedzi.

 

Podkreślono również, że trudności z dodzwonieniem się na infolinię 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. "Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę" - napisał serwis SzczepimySię.

 

Od 15 stycznia na konkretne terminy w punktach szczepień umawiają się seniorzy 80 plus, w piątek dołączyły do nich osoby 70 plus. Wszyscy oni mają być szczepieni począwszy od 25 stycznia.

 

Zostało 150 tys. wolnych terminów

 

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w piątek, że na godz. 10 w całej Polsce zostało 150 tys. wolnych terminów na szczepienia przeciwko COVID-19 do końca marca.

 

ZOBACZ: Kiedy szczepienia osób z niepełnosprawnością? Minister Dworczyk wyjaśnia

 

Mówił, że uruchomione zostały nowe funkcjonalności w kanałach dostępu do centralnego kalendarza szczepień przeciw COVID-. Wskazał podczas konferencji prasowej, że każda osoba, która zadzwoni pod nr 989 i usłyszy, że w jej miejscowości nie ma już terminów szczepień do końca I kwartału, będzie mogła zostawić swoje dane, przede wszystkim pesel i numer telefonu komórkowego, i jak tylko pojawią się nowe dostawy szczepionek, a w konsekwencji wolne terminy - do tej osoby zadzwoni konsultant z infolinii i zaproponuje konkretny termin szczepienia.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie