Chcieli odstraszyć słonia. Podpalone zwierzę skonało w męczarniach

Świat
Chcieli odstraszyć słonia. Podpalone zwierzę skonało w męczarniach
Zdj. ilustracyjne/PAP/EPA/MINH HOANG / HANDOUT
Słoń miał poparzone ucho, głowę, nogę i tułów

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych przez policję, a trzeci jest poszukiwany w związku ze śmiercią słonia w Indiach. Zwierzę zostało podpalone żywcem i skonało w męczarniach.

Do zdarzenia doszło w dystrykcie Nilgiris w stanie Tamilnadu w południowych Indiach. Jeden z żyjących tam słoni wyszedł nocą z rezerwatu i  zbliżył się do budynków mieszkalnych.

 

Trąbił z bólu

 

Okoliczni mieszkańcy próbowali przepędzić nieproszonego gościa. Chcąc odstraszyć zwierzę rzucili w niego płonącym przedmiotem. Według miejscowych mediów była to podpalona opona, lub ubrania, które spadły na jego grzbiet i wtopiły się w skórę. 

 

Całe zdarzenie zarejestrował jeden ze świadków zdarzenia. Na filmie zamieszonym w mediach społecznościowych widać płonącego słonia, który ucieka do dżungli, wyjąc z bólu.

 

 

Rannego 40-letniego słonia odnaleźli strażnicy leśni. Jego stan był bardzo poważny - miał poparzone ucho, głowę, nogę i tułów. Podjęto decyzję o przewiezieniu go na leczenie do rezerwatu słoni. Niestety, zwierzę zmarło podczas transportu.

 

 

W związku ze zdarzeniem aresztowano dwóch mężczyzn. Trzeci ciągle jest poszukiwany. 

 

dk/ polsatnews.pl, india.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie