Chile. 15 osób zakażonych koronawirusem po urodzinach kota

Świat
Chile. 15 osób zakażonych koronawirusem po urodzinach kota
Zdjęcie poglądowe/ pixabay
Kot jest zdrowy.

Po przyjęciu z okazji urodzin kota w niewielkim chilijskim mieście Santo Domingo w regionie Valparaiso u 15 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem - podały lokalne media. Informację potwierdził Francisco Alvarez, regionalny sekretarz ministerstwa zdrowia.

Alvarez powiedział, że początkowo nie wierzył w przyczynę pojawienia się infekcji. - Kiedy usłyszałem, że to było przyjęcie urodzinowe kota, pomyślałem, że to żart, że prawdopodobnie próbują coś ukryć - stwierdził w Radio Bio-Bio w sobotę.

 

Nie jest jasne, kiedy dokładnie odbyło się przyjęcie, ale lokalne media podały, że brało w nim udział 10 osób, wszystkie zostały zakażone. Pięć pozostałych infekcji wykryto u bliskich uczestników przyjęcia.

 

ZOBACZ: Całowali ciało zmarłego na Covid-19 biskupa. Nie żyje przywódca serbskiego Kościoła

 

Alvarez poinformował, że kot jest zdrowy. Urzędnik przekazał, że trudno mu uwierzyć, że ludzie organizują takie spotkania w czasie pandemii.

 

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Chile odnotowano łącznie ponad 685 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad 17,7 tys. ludzi zmarło w wyniku Covid-19. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie