18-miesięczne dziecko zastrzeliło 5-letniego kuzyna. "Można było tego uniknąć"

Świat
18-miesięczne dziecko zastrzeliło 5-letniego kuzyna. "Można było tego uniknąć"
Detroit Police Department
Półtoraroczne dziecko znalazło naładowaną broń należącą do swojego wujka i - w trakcie zabawy pistoletem - oddało strzał w stronę kuzyna. Pocisk trafił pięciolatka w szyję 

Pięcioletni chłopiec został śmiertelnie postrzelony przez swojego 18-miesięcznego kuzyna, który bawił się naładowaną bronią. Pistolet należał do ojca starszego dziecka. 27-letniego mężczyznę zatrzymała policja.

Do zdarzenia doszło w środę w Detroit w stanie Michigan. Według ustaleń mundurowych półtoraroczne dziecko znalazło naładowaną broń należącą do swojego wujka i - w trakcie zabawy pistoletem - oddało strzał w stronę kuzyna. Pocisk trafił pięciolatka w szyję. 

 

ZOBACZ: Roczne dziecko zastrzelone w Kanadzie. Policja próbowała zatrzymać ojca

 

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe i funkcjonariuszy. Chłopca z raną postrzałową przewieziono do szpitala. Na ratunek było już jednak za późno - dziecko zmarło.

 

"Można było tego uniknąć"

 

Dowódca policji w Detroit - Tiffany Stewart - stwierdziła, że ​​śmierci chłopca można było uniknąć. - To smutny dzień dla naszego miasta. Kolejne dziecko zginęło z powodu braku zabezpieczenia broni palnej - powiedziała.

 

ZOBACZ: Bawili się naładowaną bronią. Dwóch chłopców postrzelonych

 

W domu, w którym doszło do tragedii, znaleziono pistolet Glock. Broń zabezpieczono. 27-letni ojciec pięciolatka, a wujek 18-miesięcznego dziecka, został zatrzymany w celu dodatkowego przesłuchania w sprawie okoliczności tego zdarzenia.

 

 

Według policji w chwili zdarzenia w domu - oprócz ojca pięciolatka - były babcia dzieci i roczna dziewczynka.

 

- Nie jestem pewna, czy 18-miesięczne dziecko nawet wie, co się stało. Dlatego właśnie kładziemy tak duży nacisk na zabezpieczanie broni. (...) W mieście jest za dużo takich przypadków - przekazała funkcjonariuszka.

 

Okoliczności tragicznego incydentu są nadal przedmiotem policyjnego dochodzenia.

dk/ac/ polsatnews.pl, metro.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie