Przed policją schowała się... w walizce

Polska
Przed policją schowała się... w walizce
Lubelska Policja
Lublin: poszukiwana kobieta schowała się przed policją w walizce

Poszukiwaną 29-latkę, skazaną za udział w oszustwach metodą na policjanta oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo, zatrzymali policjanci w jednym z mieszkań w Lublinie. Kobieta ukryła się w walizce w szafie - poinformowała w środę policja.

29-latka poszukiwana była od listopada do odbycia kary ponad 6 lat więzienia. Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ustalili, że kobieta ukrywa się w jednym z mieszkań w dzielnicy Sławin.

 

ZOBACZ: Przyszedł do banku… z koniem. Po wizycie zostały odchody

 

Wyłudzili co najmniej 100 tys. zł

Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce, mieszkanie otworzył partner kobiety, który twierdził, że kilka dni temu wyjechała ona z Polski. - Kryminalni nie uwierzyli w tę historię i podczas sprawdzania mieszkania ujawnili poszukiwaną 29-latkę. Kobieta przed policjantami ukryła się w walizce, która umieszczona była w szafie w jednym z pokoi - poinformował mł.asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia doprowadzona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 6 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Ukradł nabiał za 2,5 tys. zł. Przed policją schował się w podwieszanym suficie

 

29-latka skazana została między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w 2017 r. dokonywała oszustw metodą na policjanta na terenie Polski i Niemiec (wyłudziła od seniorów co najmniej 100 tys. zł) oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie