Eksplozja w centrum Madrytu. Są ofiary

Świat
Eksplozja w centrum Madrytu. Są ofiary
Reuters
Na miejscu eksplozji obecni są już policjanci, straż pożarna oraz służby medyczne.

W centrum Madrytu przy ul. Toledo doszło w środę po południu do silnej eksplozji - informuje hiszpańska policja. Z relacji mediów wynika, że w efekcie wybuchu, którego prawdopodobną przyczyną była awaria pieca gazowego, całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków. W wyniku wybuchu zginęły co najmniej trzy osoby. Są też ranni.

W wieczornym oświadczeniu burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida przyznał, że po wstępnej ocenie miejsca tragedii "wszystko wskazuje na to, że przyczynił się do niej niesprawny piec gazowy".

 

Na podobną przyczynę eksplozji wskazał również ordynariusz archidiecezji Madrytu kardynał Carlos Osoro. Wyjaśnił, że wybuch nastąpił w momencie naprawy niesprawnego od kilku dni pieca gazowego. 

 

 

W wybuchu zginęły co najmniej trzy osoby, a 11 zostało rannych. - W dalszym ciągu poszukiwana jest jedna osoba, która znajdowała się w miejscu naprawy urządzenia - powiedział hiszpańskiej telewizji TVE kardynał Osoro.

 

Policja prosi, by nie zbliżać się do miejsca wybuchu, gdzie pracują służby. 

 

 

Zarówno burmistrz, jak i dziennikarze TVE potwierdzili, że wśród rannych są osoby "przebywające na miejscu zdarzenia". Część z nich to przechodnie, na których spadły odłamki gruzu.

 

Z informacji publicznej stacji wynika, że eksplozja nastąpiła po godz. 15 w sześciopiętrowym budynku przy ulicy Toledo w centrum Madrytu. Znajduje się on pomiędzy szkołą oraz domem spokojnej starości.

 

pgo/dk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie