Eksplozja samochodu w Nashville. "Celowe działanie"

Świat
Eksplozja samochodu w Nashville. "Celowe działanie"
Twitter/Nashville Fire Dept
Do szpitala trafiły trzy osoby. Policja uznała wybuch za "celowe działanie"

W Nashville w amerykańskim stanie Tennessee w bożonarodzeniowy poranek eksplodował samochód - poinformowały miejscowe służby. Według straży pożarnej do szpitala trafiły trzy osoby, ale żadna nie odniosła poważnych obrażeń. Policja uznała wybuch za "celowe działanie".

Jak podają agencje prasowe, na miejscu eksplozji w turystycznej części Nashville pełnej barów i restauracji widoczne były płomienie i czarny dym. W najbliższej okolicy zatrzęsły się budynki.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu w Puławach. Odnaleziono drugą ofiarę

 

- Eksplozja była znacząca, jak widać, departament policji i jego federalni partnerzy - FBI i ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych - red.) - prowadzą dochodzenie na dużą skalę - powiedział Don Aaron, rzecznik policji w Nashville.

 

- Uważamy, że eksplozja była wynikiem zamierzonego działania - dodał.

"To było jak bomba"

Aaron poinformował też, że służby zostały wcześniej wezwane na miejsce wybuchu w sprawie podejrzanego pojazdu. Do eksplozji doszło, gdy były w drodze.

 

 

Według rzecznika straży pożarnej Josepha Pleasanta trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali, ale żadna nie jest w stanie krytycznym.

 

Buck McCoy, który mieszka w pobliżu, opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać wybite szyby w jego domu i płomienie na zewnątrz. "To było jak bomba. To było tak duże" - powiedział agencji AP. "Płonęło około czterech samochodów" - dodał. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie