Była tenisistka zaszczepiła się poza kolejnością, teraz pomaga jako wolontariusz

Świat
Była tenisistka zaszczepiła się poza kolejnością, teraz pomaga jako wolontariusz
Facebook/Dominika Cibulkova
Cibulkova w punkcie pobrań musiała mieć na sobie cały strój ochronny – dwie pary rękawiczek, kombinezon z kapturem, maseczkę i przyłbicę.

Była czołowa światowa tenisistka Słowaczka Dominika Cibulkova, która szczepiła się wcześniej poza kolejnością, pomagała we wtorek w Bratysławie przy testach na obecność koronawirusa. Ubrana w pełny strój ochronny przez kilka godzin wypełniała druki i sprawdzała dokumenty.

Pracę wolontariuszki Cibulkovej zaproponowało ministerstwo zdrowia po tym, jak wyszło na jaw, że razem z mężem zaszczepili się poza kolejnością przeciwko Covid-19. Była tenisistka przeprosiła Słowaków i postanowiła odpracować swój błąd.

 

ZOBACZ: Wolontariat za szczepienia poza kolejnością? Zborowski: trzeba to zrobić

 

- Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Jeżeli popełni się błąd, to trzeba się z nim zmierzyć i dlatego postanowiłam przyjąć propozycję ministerstwa, żeby chociaż w ten sposób pomóc pracownikom służby zdrowia – powiedziała Cibulkova.

 

 

W punkcie pobrań musiała mieć na sobie cały strój ochronny – dwie pary rękawiczek, kombinezon z kapturem, maseczkę i przyłbicę. Pracę skończyła po czterech godzinach. Nie odpowiedziała na pytanie dziennikarzy, czy będzie kontynuować wolontariat. Podkreśliła, że dla niej najważniejszy jest półroczny syn Jakub, którego musi karmić i dalszą pomoc medykom uzależnia od potrzeb dziecka.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie