Seria tragicznych pożarów. Nie żyje 14-latka, ewakuacja hotelu w Augustowie

Polska
Seria tragicznych pożarów. Nie żyje 14-latka, ewakuacja hotelu w Augustowie
gorlice112.pl
14-latka zginęła w pożarze domu w Szymbarku

14-letnia dziewczynka zginęła, a trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze drewnianego domu jednorodzinnego, który wybuchł w niedzielę rano w Szymbarku w powiecie gorlickim (Małopolskie). Nie żyje też mężczyzna, który dogrzewał się piecykiem w altance w Ełku. Jedna osoba zginęła w Tczewie, kolejna w Kielcach. W Augustowie doszło do pożaru hotelu. Ewakuowano 50 osób.

Zgłoszenie o pożarze domu w Szymbarku wpłynęło po godzinie 8 rano, ale kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, ogień obejmował już cały budynek. Drewniany dom znajduje się w trudno dostępnym miejscu na wzniesieniu, dlatego jednostki miały trudności z dotarciem ze sprzętem na miejsce. Strażacy korzystali m.in. ze skuterów śnieżnych i quadów. Sam system doprowadzania wody wężami mierzył około kilometra.

 

 

 

#Uwaga #Pilne 🚒 W chwili obecnej strażacy znaleźli ciało spalonej dziewczyny w budynku w miejscowości Szymbark 🚒 Wciąż trwa akcja gaśnicza 🚒

Opublikowany przez Biecz 998 Niedziela, 17 stycznia 2021

 

Przed płonącym domem strażacy znaleźli mężczyznę i dwójkę chłopców w wieku 11 i 16 lat. Z objawami przytrucia zostali oni przewiezieni do szpitala. Po kilku godzinach, po ugaszeniu ognia w pogorzelisku znaleziono ciało 14-letniej dziewczynki.

 

ZOBACZ: Urszulewo. Śmierć podczas morsowania. Mężczyzna utknął pod taflą lodu

 

Akcji gaśnicza trwała kilka godzin i brało w niej udział ponad 70 osób. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Zdaniem strażaków, przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej albo awaria systemu grzewczego lub kominowego.

 

Pożar w Ełku

 

Zwęglone ciało mężczyzny odnaleziono po pożarze altanki na terenie ogródków działkowych w Ełku na Mazurach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że źródłem ognia mógł być ogrzewacz przy butli gazowej.

 

Ofiara to najprawdopodobniej 62-letni mężczyzna, który pomieszkiwał w altance przez cały rok. Pewność da badanie DNA.

 

Według policji, ponieważ w nocy mróz sięgał ponad minus 20 stopni Celsjusza, jest duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna dogrzewał altankę i doszło do zaprószenia ognia.

 

Zwęglone zwłoki Kielcach

 

Zwęglone ludzkie zwłoki odnaleziono również w spalonej altance działkowej przy ul. Posłowickiej w Kielcach.

 

Marcin Nyga, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb po godzinie 13.30. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy strażaków.

 

- Po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli wewnątrz zwęglone ludzkie zwłoki - dodał.

 

Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia. - Prowadzone są oględziny miejsca zdarzenia i ustalane personalia osoby. Na tą chwile wiemy, że był to mężczyzna - powiedział Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Ewakuacja hotelu w Augustowie

 

50 osób zostało ewakuowanych z Hotelu Delfin w Augustowie (Podlaskie), gdzie w niedzielę doszło do pożaru poddasza. W akcji gaśniczej uczestniczy 30 zastępów straży pożarnej.

 

 

Jak poinformował rzecznik prasowy augustowskiej straży pożarnej Krzysztof Kiewlak, do pożaru doszło po godzinie 14. - Pali się poddasze hotelu, gasimy pożar i kontrolujemy, by nie przeniósł się na budynek sąsiadujący - powiedział Kiewlak.

 

Hotel Delfin to jeden z największych hoteli w Augustowie, turystycznej stolicy województwa podlaskiego.

 

Jedna ofiara pożaru w Tczewie

 

Nie udało się uratować kobiety, która została ranna w pożarze domu wielorodzinnego w Tczewie (woj. pomorskie). Z budynku ewakuowano mieszkańców. Zapalił się dach budynku. W akcji gaśniczej domu bierze udział siedem zastępów straży pożarnej.

 

Przyczyna pożaru na razie nie została ustalona.

ml/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie