Powrót do szkół. Uruchomiono techniczną infolinię dla nauczycieli

Polska
Powrót do szkół. Uruchomiono techniczną infolinię dla nauczycieli
Polsat News; Zdj. ilustracyjne
Minister edukacji poinformował o uruchomieniu technicznej infolinii wsparcia dla nauczycieli

Chcemy uefektywniać i poprawiać naukę zdalną; jedną z form wsparcia jest techniczna infolinia dla nauczycieli +48 222 500 144 - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Infolinia ma pomóc nauczycielom w rozwiązywaniu trudności w zdalnym nauczaniu.

Szef MEiN przekazał, że "rząd przeznaczył 1 mld zł na informatyzację szkół, zakup sprzętu przez organy prowadzące". - W ramach tych pieniędzy ok. 300 tys. zł zostało przekazane na refundację zakupów, akcesoriów informatycznych - dodał.

 

ZOBACZ: Testowanie nauczycieli przed powrotem do szkół. Ok. 1200 zakażonych

 

Minister zaznaczył jednak, że nauka zdalna dla starszych dzieci musi dalej funkcjonować. Jego zdaniem, jednym z elementów uaktywniania i wsparcia nauczania zdalnego jest specjalna infolinia dla nauczycieli.

Udostępnienie ekranu

Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej, infolinia ma pomagać rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. "Dzwoniąc pod numerem +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają profesjonalną pomoc" - podkreślono.

 

WIDEO: konferencja prasowa ministra edukacji

  

 

Infolinia +48 222 500 144 ma być czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6-20 oraz w weekendy w godz. 8-18.

 

Nauczyciele uczący zdalnie będą mieli możliwość udostępnić podgląd swojego ekranu konsultantom, tak aby doraźnie rozwiązywać problemy techniczne. Użytkownicy infolinii będą też mogli zgłaszać narzędzia, o które powinna zostać poszerzona oferta infolinii.

 

- Naszym zadaniem jest to, by wspierać nauczycieli w nauce zdalnej i wyzwaniach XXI w. - mówiła pełnomocnik premiera ds. GovTech Justyna Orłowska.

 

Minister Przemysław Czarnek będzie w czwartek gościem programu "Gość Wydarzeń". Transmisja od godz. 19:25 w Polsacie, Polsacie News i na polsatnews.pl.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie