Mężczyzna wtargnął z bronią do schroniska dla zwierząt, szukał swojego kota

Świat
Mężczyzna wtargnął z bronią do schroniska dla zwierząt, szukał swojego kota
Mężczyzna wyznał, że kocha swojego kota, który zapewnia mu wsparcie

Mężczyzna, który został oskarżony o napad z bronią na schronisko dla zwierząt w Melbourne w Australii, powiedział przed sądem, że próbował tylko odebrać swojego zaginionego kota - poinformował w czwartek serwis BBC News.

Według policji Tony Wittman w poniedziałek zadzwonił do schroniska w sprawie swojego zaginionego kota, ale powiedziano mu, że będzie mógł go odebrać dopiero następnego dnia rano.

 

Jeszcze w poniedziałek wtargnął więc do placówki w stroju maskującym, gdzie miał związać jedną z pracownic, wycelować w nią bronią i zażądać informacji, gdzie trzymane są koty. Wittman rzekomo powiedział kobiecie, że jeżeli zrobi to, co jej każe, nie zastrzeli jej. Następnie opuścił schronisko i zakopał ubrania i broń w pobliżu swojego domu.

 

ZOBACZ: Kot uratowany w sortowni odpadów, został wiceministrem

 

Według lokalnych mediów żadne zwierzęta nie zostały zabrane ani skrzywdzone podczas napadu.

 

Powiedział, że kot zapewnia mu wsparcie

 

Wittman wrócił do schroniska we wtorek i odebrał kota. Tego samego dnia został aresztowany i przyznał się do wtargnięcia do placówki.

 

W środę Wittman powiedział sądowi, że cierpi na zespół stresu pourazowego po odbyciu służby wojskowej i "czasami może działać bez zastanowienia się nad konsekwencjami" - wynika z dokumentów sądowych. Dodał, że kocha swojego kota, który zapewnia mu wsparcie.

 

Odmówiono mu zwolnienia za kaucją i ma stawić się w sądzie w kwietniu. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie