Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

Polska
Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta
Polsat News
Kinga Duda, córka prezydenta

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jej nazwisko zniknęło również z listy społecznych doradców na oficjalnej stronie prezydenta.

- Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta - poinformowała wcześniej w rozmowie z "Wprost" Zofia Romaszewska, doradca etatowy Andrzeja Dudy.

 

- Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - dodała.

 

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego w sierpniu 2020 roku.

 

W jej biogramie na stornie prezydenta we wrześniu podawano, że jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

 

Ponadto podkreślono, że Duda jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ" (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego).

 

ZOBACZ: Prezydent: polski podatnik nie dokłada do obecności mojej córki w USA ani grosza

 

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. Dodano też, że Duda specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

 

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa, ma 25 lat.

pgo/zdr/ rp.pl, PAP, "Wprost"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie