Apelują, by wymazać Trumpa z drugiej części "Kevina". Poparł ich gwiazdor serii

Świat
Apelują, by wymazać Trumpa z drugiej części "Kevina". Poparł ich gwiazdor serii
YouTube
Scena z Donaldem Trumpem zostanie zmontowana ponownie?

Macaulay Culkin, gwiazdor serii filmów o Kevinie, poparł komentarze domagające się ponownego zmontowania sceny, w której wystąpił Donald Trump. Ich autorzy chcą, aby prezydenta Stanów Zjednoczonych wymazać cyfrowo, a jego postać zastąpić starszym Culkinem.

- Kiedy pokazaliśmy go po raz pierwszy, wydarzyła się najdziwniejsza rzecz - ludzie wiwatowali, gdy na ekranie pojawił się Trump - opowiadał podczas wywiadu dla "Insider" Chris Columbus, reżyser filmu "Kevin sam w Nowym Jorku". - Powiedziałem więc mojemu montażyście: zostawmy go w filmie. To scena dla publiczności.

 

ZOBACZ: Trump: wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej

 

Według Columbusa, Trump "wbił się w film" w zamian za umożliwienie kręcenia zdjęć w należącym do niego wówczas hotelu Plaza. To właśnie w tym miejscu mały Kevin prosi Trumpa o wskazanie mu drogi do lobby. - Korytarzem dalej i na lewo - odpowiada obecny prezydent USA.

 

Apel fanów filmu

 

Teraz fani filmu domagają się usunięcia jego postaci ze sceny. Chcą, aby został on cyfrowo wymazany i sugerują, że w jego miejsce można wstawić 40-letniego Macaulay Culkina. Apel o wycięcie Trumpa z filmu poparł sam gwiazdor serii.

 

 

Culkin odpisał na twitta sugerującego stworzenie "petycji o cyfrowe zastąpienie Trumpa 40-letnim Macaulayem Culkinem". Spodobał mu się także post użytkownika, który zaprezentował scenę z zamazanym prezydentem.

 

 

To nie pierwszy raz, gdy Donald Trump został usunięty z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku". W 2019 roku kanadyjska telewizja CBC wyświetliła film bez wspomnianej sceny. Tłumaczono, że nie było to motywowane względami politycznymi, a chęcią skrócenia czasu emisji, poprzez usunięcie scen nieistotnych dla fabuły. Donald Trump Jr określił to działanie mianem "żałosnego". Łącznie wycięto wówczas osiem minut.

rsr/ac/ "The Guardian", Sky News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie