RCB ostrzega przed śliskimi drogami i chodnikami po opadach deszczu i śniegu

Świat
RCB ostrzega przed śliskimi drogami i chodnikami po opadach deszczu i śniegu
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ JerzyGorecki
W środę prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu będą powodować zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Uważajcie na siebie! - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze. dziewięć województw objęto strzeżeniami IMGW przed oblodzeniami.

Dla dziewięciu województw IMGW wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Zgodnie z prognozą Instytutu będą obowiązywać do godz. 8 w środę. Na śliską nawierzchnię dróg uważać będą musieli mieszkańcy Dolnego Śląska, Pomorza czy Wielkopolski.

Alert pierwszego stopnia objął całe województwa: łódzkie, opolskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Z wyłączeniem południowej części województwa dotyczy on również Dolnego Śląska, a także wschodnich powiatów Warmii i Mazur.

 

ZOBACZ: IMGW ostrzega. Nocą na południu siarczysty mróz

 

Na obszarach objętych ostrzeżeniem od wtorkowego popołudnia do godz. 8 w środę prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie