Uciekła z domu dziecka. Dzień później była martwa. Prokuratura wszczyna śledztwo

Polska
Uciekła z domu dziecka. Dzień później była martwa. Prokuratura wszczyna śledztwo
Pixaby/AndrzejRembowski
Uciekła z domu dziecka. Dzień później była martwa. Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (warmińsko-mazurskie) wszczęła w poniedziałek postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-letniej dziewczyny. Nastolatka została znaleziona martwa dzień po tym, jak uciekła z domu dziecka w Pacółtowie.

W poniedziałek prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła postępowanie w spawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W ramach tego postępowania badany jest wątek dotyczący tego, w jaki sposób wychowanka domu dziecka opuściła placówkę i czy w związku z tym mogło dojść do nieprawidłowości ze strony personelu - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

 

ZOBACZ: Twierdzi, że wygrała miliony, ale zgubiła los. Pozwała firmę organizującą loterię

 

W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki. Ciało 13-latki znaleziono w piątek w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Dzień wcześniej dziewczyna uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Na ciało nastolatki natknął się w piątek rano przypadkowy przechodzień, który powiadomił o tym policję w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejsce pojechali policjanci i prokurator.

 

ZOBACZ: Indywidualne plany lekcji dla każdej klasy. Wytyczne dla szkół podstawowych

 

Ciało 13-latki było w strumyku. Podczas oględzin nie znaleziono śladów działania osób trzecich. 13-latka to podopieczna domu dziecka w Pacółtowie, oddalonym od Kurzętnika o ok. 6 km. Dziewczyna była widziana w placówce w czwartek między godziną 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, wszczęto jej poszukiwania.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie